Belgrade Castle - Château de Belgrade
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Belgrade Castle - Château de Belgrade


 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Kraljevina Hrvatska

Go down 
+5
secretum
Nikka
Melpomena
Koicheen
Jon Snow
9 posters
AuthorMessage
Jon Snow




Posts : 11
Join date : 2009-05-11

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeMon 11 May 2009 - 23:46

Поштоване даме и господо, прошло је доста времена откако сам последњи пут био у овој прелепој земљи. Имам ту част да опет будем амбасадор Хрватске краљевине у Краљевини Србији. Од оснивања Краљевине Србије, наши односи су били на завидном нивоу. Овом приликом бих хтео те односе да одржим на том нивоу, а можда да их и још више продубимо. Пријатељство наших двеју нација треба да буде за пример свима осталим.

Ево и потребних акредитација, стога, молим за пријем.

Quote :
Ja, Kneginje Secretum, postavljam Vas, Jon_snowe, za ambasadora Kraljevine Hrvatske u Kraljevini Srbiji, u nadi da ćete predstavljati Kraljevinu Hrvatsku u najboljoj maniri, razvijajući čvrste odnose s Kraljevinom Srbijom.

12. svibnja 1457., Vrbovsko, Kraljevina Hrvatska

Signature
Secretum, Kneginja Kraljevine Hrvatske
Kraljevina Hrvatska Crogreencn6

С' поштовањем,

Jon Snow
Back to top Go down
Koicheen

Koicheen


Posts : 34
Join date : 2009-02-19
Location : Smederevo

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeTue 12 May 2009 - 20:55

Postovani Jone Snow, Kneze Vukovarski,

Vase prisustvo je svakako veliko zadovoljstvo naseg naroda i dokaz bliskosti nasih Kraljevina.

Molim Vas, pratite me do vasih odaja u Beogradskoj Tvrdjavi gdje imate posebno mjesto.

I dajte najdraze cestitke Knjeginji Secretum, na njenom izabranju za Knjeginju. Vjerujem da ima dovoljno mudrosti da vodi Kraljevinu Hrvatsku kako ona zasluzuje.

Takodje najavljujem svoj dolazak u Vasu Kraljevinu kroz nedelju dana.


S postovanjem,

Koicheen Vojinovic
Back to top Go down
Jon Snow




Posts : 11
Join date : 2009-05-11

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeWed 13 May 2009 - 4:04

"Цењени игумане" рече Џон, пријатно изненађено, "овај, хоћу рећи врли министре. Опростите ми, пут је био заморан." А онда се благо наклони.

"Са задовољством ћу пренети ваше поздраве. А још веће задовољство ће ми бити да вашу посету Краљевини Хрватској, искористим да вас угостимо уз највеће почасти. Побринућу се да свечана пратња буде уз вас, током целог пута. Дугогодишњи сте пријатељ Хрватског народа и биће нам неизмерна част да нас посетите. Такође, моје најдубље захвалности и поздрави иду врлом и одважном кнезу Иксандру.

Дозволите ми да вам представим нови састав Већа Краљевине Хрватске." А онда се Џон некако театрално намести, и громким гласом крену да чита.

"
Наша цењена кнегиња Секретум,
Блекфиш - министар спољашњих послова,
Ронин7 - талентовани министар трговине,
Ханибалбг - комесар,
Мајнард - јавни тужилац,
Штакорко - надзорник рудника,
Никитом - храбри капетан Хрватске Краљевске војске,
Мирко86 - одважни наредник Хрватске Краљевске војске,
Перитас - судија,
Веде - наш харизматични портпарол
Министри без портфеља су Чарли и Тони1

Као што видите, доста је нових људи у Већу. Али то не умањује њихову способност да воде нашу Краљевину ка зацртаним циљевима. А то је велико пријатељство наших двеју народа, и свесрдну сарадњу како би наше Краљевине биле светионик моћи, мудрости и толерантности.

Стојим вам на располагању и желим вам свако добро,

Jon Snow
Back to top Go down
Melpomena

Melpomena


Posts : 9
Join date : 2009-11-10
Location : Split

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeTue 10 Nov 2009 - 2:33

Након што је запримила лоше вијести, Мел се, онако лоше воље, упутила до уреда хрватске амбасаде у Краљевини Србији.
Наиме, гроф Јон_сноw де Авис је дао оставку на мјесто амбасадора Краљевине Хрватске. Сада је требала пронаћи неког новог за то мјесто а имала је једну особу у виду. "Надам се да ће прихватити" - помисли забринуто у себи.

Управо је стигла до уреда те ушла унутра. Владала је мртва тишина. Сјела је за стол, узела комад пергамента, умочила перо у тинту те написала слиједећу молбу:

Поштовани/а

јучер ме затекла вијест о оставци грофа Јона_сноwа де Ависа. Чини се да је разлог тому било непоштивање протокола. Надам се да дo оваквих проблема више неће доћи.

За који дан би требала бити именована нова особа на мјесто амбасадора наше Краљевине. Молила бих Вас да убудуће поштујете протоколе те да сва питања, приједлоге, замолбе и сл. упућујете нашем амбасадору који ће то даље пренијети. Јер непоштивањем протокола, посао амбасадора постаје небитан и он служи само за украс.

Надам се успјешној даљњој сурадњи.

С поштовањем

Мелпомена Ердöдy
Министрица Спољних Послова Краљевине Хрватске

Затим позове једног пажа којег је била угледала те га замоли да главној особи амбасаде Краљевине Србије преда ово писмо.


Nakon što je zaprimila loše vijesti, Mel se, onako loše volje, uputila do ureda hrvatske ambasade u Kraljevini Srbiji. Naime, grof Jon_snow de Avis je dao ostavku na mjesto ambasadora Kraljevine Hrvatske. Sada je trebala pronaći nekog novog za to mjesto a imala je jednu osobu u vidu. "Nadam se da će prihvatiti" - pomisli zabrinuto u sebi.

Upravo je stigla do ureda te ušla unutra. Vladala je mrtva tišina. Sjela je za stol, uzela komad pergamenta, umočila pero u tintu te napisala slijedeću molbu:

Poštovani/a

jučer me zatekla vijest o ostavci grofa Jona_snowa de Avisa. Čini se da je razlog tomu bilo nepoštivanje protokola. Nadam se da do ovakvih problema više neće doći.

Za koji dan bi trebala biti imenovana nova osoba na mjesto ambasadora naše Kraljevine. Molila bih Vas da ubuduće poštujete protokole te da sva pitanja, prijedloge, zamolbe i sl. upućujete našem ambasadoru koji će to dalje prenijeti. Jer nepoštivanjem protokola, posao ambasadora postaje nebitan i on služi samo za ukras.

Nadam se uspješnoj daljnjoj suradnji.

S poštovanjem

Melpomena Erdödy
Ministrica Vanjskih Poslova Kraljevine Hrvatske

Zatim pozove jednog paža kojeg je bila ugledala te ga zamoli da glavnoj osobi ambasade Kraljevine Srbije preda ovo pismo.

(OOC: ako sam slučajno nešto krivo napisala nemojte mi zamjeriti, jer tek odnedavno učim po malo ćirilicu).
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeTue 10 Nov 2009 - 11:29

Poštovana Melpomena, iskreno, veoma mi je žao kaj je dragi nam naš Jon dal ostavku i nadam se da se nisu desili nikakvi veliki problemi koji bi utjecali na prijateljstvo i suradnju između Kraljevine Hrvatske i Kraljevine Srbije.
Isto tako, vjerujem da ste našli osobu koja ga bude dostojno zamjenila te sa veseljem očekujemo njegov/njezin dolazak u našu ambasadu!
Lijep pozdrav i svako dobro!

p.s. nebum ti zamerila ćirilicu jer sam ja čistokrvna zagorka - dakle čistokrvni hrvatski proizvod Very Happy Wink
Back to top Go down
Melpomena

Melpomena


Posts : 9
Join date : 2009-11-10
Location : Split

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeWed 11 Nov 2009 - 8:11

Poštovana Nikka,

nisam bila sigurna trebam li samo pisati na ćirilici ili na latinici pa sam stavila oboje. Isto tako nisam znala da li se trebam javiti ovdje ili na onom službenom forumu RK-a.

Što se tiče novog ambasadora, nadam se da će to biti do sutra rješeno.

Čistokrvni hrv. proizvod, kako si me dobro nasmijala Laughing

p.s. ovdje također jedan čistokrvni hrv. proizvod, samo iz Splita Laughing

imam malo problema s tim licencama, nisam u mogućnosti sama ih ovjeravati
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeWed 11 Nov 2009 - 11:14

Ma draga Mel, vjerujem da jedna drugu ionako poštujemo pa za početak bi ti sugerirala bez ovo "Poštovana" jer se osječam nekak "staro" i ofucano" Very Happy Sve je stvar kulture, ali nadam se da barem nas dvije možemo biti na TI Wink
Kaj se tiće jezika, možemo mi i po arapski, svejedno ali pošto se dobar glas daleko čuje, načula jesam par sitnica o tebi i zato je poštovanje GRANDE Wink a i članica si L.A.-a - kud češ više i bolje Wink

Sve u svemu, vjerujem da budemo ostvarile dobar odnos (čim su žene u pitanju Cool ) a tkogod došao na mjesto ambasadora, isto tako vjerujem da bude kvalitetna osoba! Tako da se ja uopće ne brinem.

Bilo kako bilo, još jednom zahvaljujm kaj si se javila i eto, kaj sam imala prilike barem te nakratko upoznati, a kad god ti dođe želja i volja za kojom "babskom" pričicom ili tračarijom, slobodno se javi - vjerujem da je prvenstveno, i tebi i meni politike uvrh glave i toliko uštogljenosti te bi nam dobro došlo koje žensko neobavezno blebetanje Very Happy Te, žene smo, imamo i mi svoje potrebe! Laughing

p.s. administracija i papirologija nek idu u tri lepe...može se i bez toga Wink
Back to top Go down
Melpomena

Melpomena


Posts : 9
Join date : 2009-11-10
Location : Split

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeWed 11 Nov 2009 - 23:50

A legendo, baš si mi malo ulipšala ovaj tmurni dan Smile
Izgleda da će u ST-u opet kiša, stvarno mi je više dosta tog bezveznog vrimena.

Članstvo u L.A. ima stvarno odlične pogodnosti Laughing

Za ambasadoricu sam odabrala Secc (javila se kao dobrovoljac), tako da će vam biti zanimljivo. Spomenula mi je da si joj vjenčana kuma, ako sam dobro zapamtila Wink
Naravno da ćemo mi žene to bolje - ipak je to girl power.

A što se politike tiče - mislim da će biti dovoljno ako kažem da odbrojavam dane do kraja mandata (btw. još 42 su preostala). Nije posao tako loš ali znaš kako je kad su mišljenja dijametralno suprotna.

Veselim se tračevima i blebetanju Wink

Puno pozdrava iz Splita, a IG iz Vrbovskog Smile
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeThu 12 Nov 2009 - 0:17

Kao prvo, nisam nimalo ljubomorna na vaše tmurno vrijeme jer je ovde kod mene prekrasan i sunčan dan, samo ga kvari činjenica da je vani tako hladno da kojim slučajem imam brkove, oni bi mi bili svi zaleđeni Very Happy fala bogu pa ih redovito brijem,hehe. (kad smo već kod prognoze, bila budem toliko slobodna da još kažem onu za tri nardna dana: sunčano i ladno..fučakj ga, što bi mi htjeli, polovica 11 mjeseca) Wink

Ah politika, politika i politika, od kad sam u njoj shvatila sam jednu stvar: politika je kao i muškarac - pili te u zdrav mozak, puno vike i truda oko nje - badava Very Happy, moraš joj se makismalno predati ili nikakve koristi i na kraju krajeva - može se i bez nje ali u suštini - bilo bi nam dosadno Very Happy

Kaj se tiće ambasadorice, bila bi mi čast ugostiti Secc, prošle smo jedan dio toga zajedno i veselim se radu sa njom, zaista mi nisi mogla javiti ljepšu vijest. Isto tako očekujem od tebe da mi nedaš sad petama vjetra kad Secc preuzme, kako si i sama rekla - "veselim se tračanju i blebetanju" - stoga te držim za riječ!

Ovih se dana budem potrudila sa Koichenom riješiti neke sitnice sa ovim našim forumom tako da svaki ambasador dobije svoje posebne odaje i obečajem da se budemo potrudili da se to riješi po ubrzanom kratkom postupku a do tada, "možemo ovde da blebečemo" Very Happy

pozdrav iz osunčanog i ladnog Zagorja, IG SMedereva Wink
Back to top Go down
secretum

secretum


Posts : 8
Join date : 2009-11-14

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeSat 14 Nov 2009 - 23:01

Very Happy Very Happy evo malo i mene.. Progurala sam se do mjesta ambasadora Embarassed Embarassed da vidim što ima kod vas.. Very Happy


Upadam samo da pozdravim (za početak)...
Putujemo za Kraljevinu Bosnu pa nemam vremena ispisivat redove... Embarassed

A ako bude sreće i nagovorim družinu.. evo nas malo kod vas... Wink

toliko za sad...

I Mell poručujem... Peci štrukle.. možda stižemo.. Very Happy Very Happy

Vidim lijepo ste se vas dvije snašle i udomaćile...al troje je ipak troje..pa eto .. hvala kaj ste me primile... Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeSun 15 Nov 2009 - 4:04

Secc draga, lepo mi te čuti a bilo bi te i lepo videti pa se stoga obavezno navrati barem nakratko do nas - veruj mi, neće da ti bude žao Very Happy
Dakle cure, sad da ne blebećemo tu nasav glas, ovo je vaš novi URED te vas molim da se tam pošteno udomačite a ja se budem potrudila na velikom i srdačnom gostoprimstvu!
Back to top Go down
secretum

secretum


Posts : 8
Join date : 2009-11-14

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeSun 15 Nov 2009 - 6:08

Nikk sorry al ključ neće u bravu Very Happy Very Happy (nemrem otvorit link)
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeSun 15 Nov 2009 - 9:36

secretum wrote:
Nikk sorry al ključ neće u bravu Very Happy Very Happy (nemrem otvorit link)

Ja se izvinjavam, ali i sama dobro znaš da mojoj šašavosti nema kraja Embarassed Very Happy
Žensko sam, garant sam nekaj krivoga stisnula Cool
Tebe i Malpomenu sam dodala pa daj sad opet probaj, trebalo bi sad sve štimati!
Ak ne - zovi, uliči - onda mora da je riječ o nekakvoj vanjzemaljskoj sili Shocked Wink
Back to top Go down
steelers

steelers


Posts : 16
Join date : 2009-02-21
Age : 37

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeSun 15 Nov 2009 - 10:05

jaoj kak' ste slatke, smem i ja da citam? cheers
Back to top Go down
secretum

secretum


Posts : 8
Join date : 2009-11-14

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeMon 23 Nov 2009 - 4:19

Ma da se pohvalim i tu.. What a Face

Embarassed Embarassed Embarassed napokon provalila u ambasadu..
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeMon 23 Nov 2009 - 4:50

secretum wrote:
Ma da se pohvalim i tu.. What a Face

Embarassed Embarassed Embarassed napokon provalila u ambasadu..

Moj greh, moj greh, moj veliki greh Very Happy
JA sam krivo ime utipkala Embarassed
Kumo, neće više da se ponovi Cool
Back to top Go down
secretum

secretum


Posts : 8
Join date : 2009-11-14

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeMon 23 Nov 2009 - 6:08

Kaj da ti kažem... kakva kuma.. takav brak... Laughing Laughing
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeMon 23 Nov 2009 - 10:57

secretum wrote:
Kaj da ti kažem... kakva kuma.. takav brak... Laughing Laughing

/kick Secretum Razz Very Happy
ovo zaista nisam trebala da čujem, stoga za kaznu kad se vidimo u Srbiji,nebuš se otreznila cjeli tjedan dana! cheers
To ti ja garantiram Twisted Evil
Back to top Go down
secretum

secretum


Posts : 8
Join date : 2009-11-14

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeMon 23 Nov 2009 - 11:01

Razz loše mišljenje imaš o sebi.. Razz

A ja sam mislila.. divlji.. uzbudljiv.. napet.. nepredvidiv... Laughing

Al poziv za pivcu.. nosimo neku noju iz Dubovca.. pa ako si za..osiguraj nam šverc preko granice Very Happy
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeMon 23 Nov 2009 - 11:21

Fantasticno, pivo i vinčeko sa moje rodne grude mi je bilo dobro, ali doduše - ovo srpsko pivu, uf uf - ima da odletis u treći red kuruze Very Happy
Nego kumo, zamolila bih te da naša babska posla nastavimo tam u četiri zida jer nebi htela da ovi okolnjaci slučajno pomisle da sam nekakvi stari kramp koja bi se prodala za koju dobru kapljicu Very Happy

p.s. sva sreća pa ne tipkamo po srpski, a hrvatski pa nas ne razumeju Very Happy
Back to top Go down
Melpomena

Melpomena


Posts : 9
Join date : 2009-11-10
Location : Split

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeTue 24 Nov 2009 - 4:00

Nikka wrote:
secretum wrote:
Ma da se pohvalim i tu.. What a Face

Embarassed Embarassed Embarassed napokon provalila u ambasadu..

Moj greh, moj greh, moj veliki greh Very Happy
JA sam krivo ime utipkala Embarassed
Kumo, neće više da se ponovi Cool

Laughing
Znači to je ta vanzemaljska sila Laughing
Back to top Go down
Nikka

Nikka


Posts : 124
Join date : 2009-09-22
Age : 38
Location : u zemlji smijeha

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeTue 24 Nov 2009 - 11:15

Melpomena wrote:
Nikka wrote:
secretum wrote:
Ma da se pohvalim i tu.. What a Face

Embarassed Embarassed Embarassed napokon provalila u ambasadu..

Moj greh, moj greh, moj veliki greh Very Happy
JA sam krivo ime utipkala Embarassed
Kumo, neće više da se ponovi Cool

Laughing
Znači to je ta vanzemaljska sila Laughing

Jesam li već napomenula da sam zmotana ko sajla Embarassed Very Happy
Back to top Go down
Redbaxter




Posts : 1
Join date : 2011-06-05

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeSun 5 Jun 2011 - 11:49

Dragi susjedi,

kolega Radukan i ja se vec poblize znamo, srecom, pa sam, potaknut njegovim sirokim zanimanjem za odnose sa Hrvatskom, najzad uzvratio postovanje i posjetio vas ured.

Srdacan pozdrav iz Hrvatske!
Redbaxter, Kancelar vanjskih poslova KH
Back to top Go down
Radukan

Radukan


Posts : 158
Join date : 2010-09-06

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeSun 5 Jun 2011 - 21:39

Dragi kolega Redbaxter,

pocastvovan sam ovim cinom i drago mi je sto vas vidim ovde. Izvolitekljuceve od vase kancelarije. Tamo mozemo da nastavimo da pricamo o svemu.

S postovanjem
Radukan Orlovic
Ministar spoljnih poslova Kraljevine Srbije
Back to top Go down
Jovandeka

Jovandeka


Posts : 1
Join date : 2012-09-07

Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitimeFri 7 Sep 2012 - 3:26

Dobar dan postovane kolege, ja sam Jovandeka Vukanovic.
Javljam vam se kao novi ambasador Srbije u Hrvatskoj.

Nadam se da je ovo pocetak velikog prijateljstva.

Srdacan pozdrav!
Back to top Go down
Sponsored content





Kraljevina Hrvatska Empty
PostSubject: Re: Kraljevina Hrvatska   Kraljevina Hrvatska Icon_minitime

Back to top Go down
 
Kraljevina Hrvatska
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kraljevina Srbija - Kraljevina Hrvatska
» Kraljevina Bosna...
» Njemacka Kraljevina (SRING germanophone - HRRDN)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Belgrade Castle - Château de Belgrade :: Ambassador Reception-
Jump to: